- Home
- Transpalete Electrice cu Catarg, Transpalete electrice cu catarg VALLIFT
- Transpaleta electrica cu catarg ECL10
Transpaleta electrica cu catarg ECL10
ECL10M este un stacker / transpaleta electrica cu catarg, cu o capacitate nominala de 1000kg si inaltimea de ridicare de la 1600mm la 3500mm.
- Descriere
- Specificatii Tehnice
INTRODUCERE
· ECL10M este un stacker / transpaleta electrica cu catarg, cu o capacitate nominala de 1000kg si inaltimea de ridicare de la 1600mm la 3500mm.
· Designul compact și ușor este potrivit pentru o varietate de aplicații ușoare în depozite.
AVANTAJE
· Soluție ideală pentru aplicații ușoare.
· Indicator de descărcare a bateriei cu funcția de deconectare automată a ridicării pentru o durată mai mare de viață a bateriei.
· Design cu 4 roți cu osie laterală care permite o stabilitate ridicată și o vedere perfectă.
· Încărcător încorporat pentru autonomie ridicată.
| Unghi de intoarcere [Wa] | 1485 mm |
|---|---|
| Lungimea la fata furcilor [l2] | |
| Dimensiune role pe furci | 80×93 mm |
| Garda la sol [m2] | 29 mm |
| Tip roti | Poliuretan (PU) |
| Inaltime catarg coborat [h1] | 1950 mm |
| Garantie | 12 luni |
| Motor de ridicare S3 7.5% | 2.2 kW |
| Model | ECL10 |
| Latime interval intre paleti 800 x1200 de-a lungul [Ast] | |
| Centru de greutate [c] | 600 mm |
| Greutate proprie | 510 kg |
| Dimensiune roti | 220×70 mm |
| Ecartament fata [b10] | 529 mm |
| Greutate distribuita pe puntea fata/spate (cu sarcina) | |
| Voltaj baterie / capacitate nominala K5 | |
| Lungime furci | 1150 mm |
| Inaltimea timonei in pozitia de deplasare min/max [h14] | |
| Viteza de coborare, cu/fara sarcina | |
| Greutate baterie | 2×25 kg |
| Tipul controlului pentru deplasare | |
| Latime exterioara furci [b5] | 570/685 mm |
| Inaltime catarg deschis [h4] | 3325 mm |
| Ampatament [Y] | 1281 mm |
| Numar roti fata/spate (x-roti motoare) | |
| Latime totala [b1] | 800 mm |
| Consum energie | 0.73 kWh/h |
| Sarcina nominala [Q] | 1000 kg |
| Dimensiune roti aditionale (de sprijin) | |
| Ecartament spate [b11] | 420/535 mm |
| Greutate distribuita pe puntea fata/spate (fara sarcina) | |
| Viteza de deplasare, cu/fara sarcina | |
| Inaltime de ridicare [h3] | 2840 mm |
| Dimensiune furci [s/e/l] | 60/150/1150 mm |
| Lungime totala [l1] | 1800 mm |
| Inclinare maxima, cu/fara sarcina | |
| Tip operare | Pietonal |
| Motor de deplasare S2 60 min. | |
| Latime interval intre paleti 1000 x1200 de-a latul [Ast] | |
| Distanta de la ax la fata furcilor [x] | |
| Ridicare libera [h2] | 70 mm |
| Frana de serviciu | Electromagnetica |
| Inaltime minima furci [h13] | 85 mm |
| Viteza de ridicare, cu/fara sarcina |




